Stosowanie tabletek Micorygon a brunatne plamienie

Witam. Od 3 miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21, jak do tej pory nigdy nie miałam żadnych plamień. Krawienie z odstawienia pojawiało się u mnie zawsze 5 dnia odstawienia. Teraz dzień przed końcem blistra pojawiło się u mnie brunatne plamienie, a kilka dni temu bóle podbrzusza. Czy to mogą być objawy ciąży? Dodam, że tabletki przyjmuję bardzo regularnie, co do minuty. Nie wystąpiły u mnie wymioty i biegunka. Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, nie sa to objawy specyficzne dla ciazy. Oczywiście można wykonac test ciążowy. Zalecałbym jednak wizyte u lekarza ginekologa celem zbadania i ewentualnego wykonania USG. Pozdrawiam