Stosowanie Unidox a tabletki antykoncepcyjne

Witam, uprzejmie proszę o poradę. Pani gastrolog przepisała mi antybiotyk Unidox na problemy żołądkowe. Od ponad roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, a pomiędzy tymi dwoma lekami występuje interakcja. Jak długo powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie? Czy antykoncepcja nie osłabi efektu leczniczego antybiotyku? Wśród skutków ubocznych Unidox-u występuje biegunka, którą właśnie chce wyleczyć, ale czy antybiotyk nie nasili tych objawów? Martwię się, że się pogorszy. Proszę o odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

Dodatkową antykoncepcję stosuje się podczas całego cyklu przyjmowania antybiotyku oraz tydzień po zakończeniu. Mechanizmy powstawania biegunki są różne. Więc proponuję nie martwić się na zapas.