Stosowanie Tetralysal a tabletki antykoncepcyjne

Witam.Od dłuższego czasu stosuje tabletki antykoncepcyjne.W tym miesiącu przyjmuje antybiotyk (TETRALYSAL),tabletke biorę wieczorem,antybiotyk rano (ok 10 godzin przerwy).Dermatolog powiedział mi że nie zachodzi żadna interakcja a w internecie i na ulotce jest co innego - antybiotyk niszczy florę bakteryjną i występuje obniżenie skuteczności - gdzie tu jest prawda,dlaczego lekarz mnie wprowadził w błąd? ktoś jest w stanie odpowiedzieć o ile procent obniża się ta skuteczność? zachodzi owulacja?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak może dojść do obniżenia skuteczności tabletek antykoncepcyjnych i zaleca się stosowanie dodatkowych mechanicznych metod antykoncepcji.