Czy można pić alkohol podczas kuracji Tetralysalem?

Stosuję długotrwałą kurację antybiotykiem Tetralysal (4 miesiące), przed nami okres świąteczny, a ulotka nic na ten temat nie mówi. Czy symboliczna lampka wina albo drink lub kieliszek domowej nalewki w trakcie trwania kuracji może być szkodliwe?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Tetralysal, podobnie jak alkohol, metabolizowany jest, czyli rozkładany przez wątrobę. Oznacza to, że jednoczesne spożywanie alkoholu i stosowanie leku może być nadmiernie obciążające dla tego organu. Dodatkowo może to spowodować obniżenie skuteczności kuracji.

Jeżeli stosuje Pani Tetralysal do leczenia trądziku, to warto pamiętać, że alkohol zdecydowanie nasila chorobę, więc tym bardziej jest przeciwwskazany. Odsyłam do odpowiedzi ekspertów na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tetralysal-a-alkohol.

Zachęcam także do zapoznania się z naszym artykułem, powinien rozwiać Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/antybiotyki-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.