Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tetralysal a alkohol

Witam, Od przeszło tygodnia zażywam tetralysal - jedna tabletka 300 mg, dwa razy dziennie, i w związku z tym mam pytanie odnośnie łączenia tetralysalu z alkoholem. Jakie są skutki zażywania tego leku razem z alkoholem? Czy po przyjęciu jednej tabletki rano, mógłbym wypić parę piw wieczorem, pomijając wieczorną dawke tetralysalu? A następnie rano wrócić do przyjmowania leku dnai następnego? Czy nie jest zalecane łączenie tetralysal z alkoholem pod żadnym pozorem? Jakie mogą być skutki? Niedługo szykuje mi się małe przyjęcie w gronie znajomych i chciałbym dobrze się bawić. Dlatego pytam, czy można pić alkohol przy podanym powyżej leku. Proszę o informację. Pozdrawiam
ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Leki z tej grupy są metabolizowane przez wątrobę. Podobnie jak alkohol. Łączenie więc tych dwóch substancji jest przeciwskazane. Za dużym obciążeniem dla wątroby jest "parę piw wieczorem" przy długotrwałej kuracji antybiotykiem, nawet przy jednorazowym odstawieniu preparatu.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy