Stosowanie antybiotyku Tetralysal

Witam, od tygodnia biorę doustnie antybiortyk tetralysal 300mg 2 razy dziennie po 1 tabletce, czy w związku z tym wypicie ok 8 kieliszków wódki (osiemnastka kumpla) może skończyć się dla mnie jakimiś poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi ?

Ze względu na obciążenie układu pokarmowego przyjmowanymi lekami nie należy go obciążać dodatkowo alkoholem. W tym sensie spożywanie alkoholu przy antybiotykoterapii nie jest wskazane. Szczególnie, że alkohol w połączeniu z niektórymi grupami antybiotyków może dawać objawy uboczne. Jeśli bardzo Panu zależy- warto dopytać swojego lekarza, który lek przepisał.

Generalnie nie powinno się łączyć leków z alkoholem. Raz, że alkohol osłabia działanie leku, a w przypadku antybiotyku ważne by do organizmu trafiała zawsze ta sama dawka. A dwa, bierze Pan antybiotyk z powodu choroby, czyli ma Pan osłabiony organizm, a alkohol dodatkowo go obciąży. Poza tym nigdy nie wiadomo jak dany organizm zareaguje na taką mieszankę.

Pozdrawiam serdecznie