Jednoczasowe stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Logest z Tetralysal

Dzień dobey, mam pytanie czy stosując antykoncepcje hormonalną (zażywam tabletki LOGEST) mogę równocześnie stosować tabletki na trądzik zapisane przez dermatologa na receptę (chyba są to antybiotyki) o nazwie TETRALYSAL ? np. jedne zażywać rano a drugie wieczorem? czy raczej stosowanie ich koliduje ze sobą ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jednoczesne stosowanie powyższych preparatów powoduje spadek skuteczności antykoncepcji. W czasie antybiotykoterapii konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia.