Czy można stosować Tetralysal podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam serdecznie, Od ponad pól roku przyjmuje regularnie tabletki antykoncepcyjne zoely. Jednak zmagam się z trądzikiem który pokrywa w dużej mierze moje plecy, jak do tej pory tabletki trochę poprawiały mój stan skory jednak od pewnego czasu widzę nawrót. Skontaktowałam się z lekarzem dermatologiem który przepisał mi tetralysal. Chce zapytać czy antykoncepcja będzie wtedy skuteczna ? wiem ze z niektórymi lekami nie powinno się łączyć tabletek a leczenie tego trądziku może trwać kilka mc.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Witam,
Tetralysal osłabia skuteczność antykoncepcyjną preparatów hormonalnych.
Podczas stosowania obu leków należy stosować również dodatkowe metody antykoncepcji. W okresie jesienno-zimowym warto również wykonać zabiegi IPL. Światło IPL powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych. Zabiegi są alternatywą dla tradycyjnych terapii antybiotykowych i retinoidami.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty