Stosowanie Unidox solutab a opalanie

Witam. Od piątku mam antybiotyk. Unidox solutab. Miałam ostre przeziębienie które trwa od zeszłego poniedziałku. Wzięłam 6 z 10 tabletek antybiotyku. Dostalam tabletki osłonowe lacidar, ostrzeżenie ze nie mogę wychodzić na słońce. Mam urlop. Czy Moge przerwać branie tego antybiotyku np zostawiając 3 tabletki? Jeśli już dobrze sie czuje? Po skończeniu musze 2 dni odczekać żeby również nie wychodzić na słońce. Tak mi powiedziała pani w aptece. Czy przerwanie spowoduje komplikacje?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę dokończyć terapię pełną dawką. Nie dokończenie tabletek może doprowadzić do braku ich działania. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego i informacji udzielonych w aptece.