Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Isotrexin i Glamid stosowane razem

Witam. Byłam ostatnio u dermatologa, ponieważ mam poważny problem z trądzikiem. Lekarz przepisał mi żel Glamid i żel Isotrexin. I tutaj moje pytanie - czy Glamid i Isotrexin można stosować jednocześnie i łączyć te dwa preparaty na raz? Czy może powinnam stosować np. Glamid rano a Isotrexin wieczorem? Lekarz nie wyjaśnił mi dokładne jak powinnam stosować te preparaty, a nie wydaje mi się, że dobrym wyjściem będzie nakładanie Isotrexinu i Glamidu jednocześnie na twarz. Czy stosowanie tych leków razem nie spowoduje jakichś efektów ubocznych? Słyszałam, że Isotrexin jest lekiem, który może być uczulający i powodować skutki uboczne, ale nie wiem ile w tym prawdy. Jak ewentualnie objawiają się takie skutki uboczne Isotrexinu? Chciałabym wiedziec żeby ewentualnie już przy pierwszych objawach natychmiast go odstawić. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Stosowanie leków bez recepy

Polacy przyjmują mnóstwo leków bez recepty. Czy jest to dobre i bezpieczne? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią specjalisty na temat stosowania leków bez recepty.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Pani/Pana pytanie, gdyż nie została zawarta w pytaniu informacja jakiego typu zmiana jest leczona w/w preparatami. Jednak prawdopodobnie żele te należy stosować na przemian - raz jeden raz drugi. Z reguły nie zaleca się mieszania dwóch maści i nakładania ich jednocześnie.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy