Plavix i Polocard 150 mg stosowane razem

Witam, mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leków Plavix i Polocard. Mianowicie czy można zażywać Polocard 150 mg i Plavix 75mg 1x dz rano po założeniu stentu na tętnicy podobojczykowej? Czy to nie za duża dawka? I czy to nie przeszkadza, że Plavix i Polocard stosowane są jednocześnie? Martwię się zawsze przed stosowaniem dwóch tak silnych preparatów w jednym momencie, aczkolwiek rozumiem, że założenie stentu na tętnicy podobojczykowej to poważny zabieg, więc pewnie wymaga też silnych leków. Wolę jednak dopytać czy jednoczesne stosowanie leków Plavix i Polocard mi nie zaszkodzi? Czy te preparaty mogę bez obaw stosować każdego dnia, zgodnie z zaleceniami? I chciałbym jeszcze zapytać czy mogą wystąpić jakieś niepożądane skutki uboczne, które byłoby oznaką, że jednak lepiej te leki odstawić i skontaktować się z lekarzem? Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości.

Witam. Po założeniu niektórych rodzajów stentów nie tylko można, ale również bezwzględnie należy stosować dwa leki przeciwzakrzepowe - plocard i plavix. W znaczącym stopniu zmniejsza to bowiem ryzyko rozwoju zakrzepicy w stencie. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.