Czy coś mi grozi poprzez połączenie Setaloftu i Polocardu?

Witam, od miesiąca biorę Setaloft (sertralina), zacząłem od dawki 25mg, niedługo wchodzę na 100mg. Lek został przepisany przez psychiatrę ze względu na zaburzenia lękowe. Uczęszczam też na terapię. Jednocześnie od kilku lat ze względu na nadciśnienie i mostek mięśniowy biorę Lokren 5mg, Lacipil 2mg i Polocard 75mg. Czy coś mi grozi poprzez połączenie Setaloftu i Polocardu? Na ulotce jest napisane, że to połączenie może powodować krwawienia z przewodu pokarmowego. Jak takie krwawienie rozpoznać?

Pozdrawiam,
Jakub kaźmierski

www.medart-centrumpsychiatrii.pl

Witam,

sertralina działa na układ serotoninowy w całym organizmie- w OUN odpowiada min za nastrój i emocje, w płytkach krwi- jest czynnikiem biorącym udział w tworzeniu skrzepu. Polocard w dawce 75 mg jest stosowany jako profilaktyka przeciwkrzepliwa.
Potencjalne ryzyko wskazane w ulotce leku oczywiście istnieje- jest ono jednak niewielkie. Krwawienie z przewodu pokarmowego jest powikłaniem dotyczącym najczęściej starszych pacjentów obciążonych szeregiem chorób somatycznych. W praktyce wpływ na układ krzepliwy może przejawiać się w łatwiejszym powstawaniem zasinień (np po uderzeniach) czy nieco dłuższym czasem krwawienia (np po skaleczeniu).

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl