Jak alkohol wpływa na lek Apra Swift?

Od pół roku biore lek apra swift czy niewielka ilosc alkoholu może wywołac jakies skutki uboczne lub wpłynąc na działanie leku? Z góry dziekuje za odpowiedz.

Witam,

podczas stosowania arypiprazolu (Apra) nie powinno się spożywać alkoholu- ze względu na ryzyko spotęgowania efektu uspokajającego i tłumiącego alkoholu. Niemniej sporadyczne spożycie niewielkiej ilości alkoholu (1 standardowa porcja) nie powinno wpłynąć na skuteczność leku czy wywołać efekty paradoksalne- pod warunkiem ogólnego dobrego stanu somatycznego (przede wszystkim braku chorób wątroby).

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet