Czy można pić alkohol stosując ten lek?

Witam, od ponad miesiąca biorę Amitriptylinum vp 2x10 mg dziennie. Chciałam zapytać, czy przy tym leku dopuszczalne są minimalne ilości alkoholu (w moim przypadku byłoby to ok 100 ml wina musującego 10% tygodniowo), czy nawet tak śladowe ilości alkoholu mogą wejść w poważną reakcję z lekiem/osłabić jego działanie? Dziękuję

Witam serdecznie, w przypadku amitryptyliny alkohol może nasilić jej działanie uspokajające, w związku z czym nie zaleca się jego przyjmowania w trakcie leczenia. Wydaje się że podana przez Panią ilość jest niewielka jednak należy pamiętać o tym, że każdy organizm jest inny i w związku z tym nie da się przewidzieć reakcji danej osoby. Ważne jest również to, czy przyjmuje Pani jeszcze jakieś inne leki. Pozdrawiam