Czy podczas stosowania tego leku można pić alkohol?

Dzień dobry, mam takie pytanie czy podczas stosowania leku Amlozek można pić alkohol, nie chodzi mi o jakieś dużo ilości tylko poprostu jakieś dwa piwa

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Amlozek to lek, który stosuje się na nadciśnienie oraz dławicę piersiową. Substancja czynna preparatu, której zawdzięcza on swoje działanie to amlodypina. Poprzez poprawę dopływu krwi do serca preparat powoduje zmniejszenie bólu w klatce piersiowej oraz rozszerzenie naczyń krwionośnych w przypadku nadciśnienia.

Powszechnie wiadomo, iż alkohol może wchodzić w interakcje z różnymi lekarstwami. W specyfikacji leku Amlozek (np. tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/amlozek-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-reakcja-z-innymi-lekami-skutki-uboczne) nie ma informacji o niepożądanych interakcjach z alkoholem. Jednak cały czas należy pamiętać, że spożywanie alkoholu może osłabić działanie amlodypiny, a więc spowodować nawrót objawów choroby. Zbyt duże ilości napojów wysokoprocentowych mogą również zwiększyć ciśnienie tętnicze krwi.

Nieduże ilości alkoholu nie powinny być w tej sytuacji szkodliwe, jednak sugerowałabym podjąć decyzję w tej sprawie w oparciu o konsultację ze specjalistą kardiologiem, który zalecił przyjmowanie wspomnianego leku.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.