Kiedy można spożywać alkohol po odstawieniu Nystatyny?

Witam. Po jakim czasie od zakończenia stosowania leku Nystatyna Teva (zawiesina doustna) mogę spożywać alkohol?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 2 miesiące temu

Stosowanie leków bez recepy

Polacy przyjmują mnóstwo leków bez recepty. Czy jest to dobre i bezpieczne? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią specjalisty na temat stosowania leków bez recepty.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

lek Nystatyna Teva to antybiotyk polienowy, którego substancją czynną jest nystatyna. Wykazuje on działanie przeciwgrzybicze, dlatego stosowany jest podczas leczenia grzybicy przewodu pokarmowego (w tym również jamy ustnej oraz przełyku) oraz w profilaktyce pacjentów, którzy stosują duże dawki antybiotyków czy kortykosteroidów.

W ulotce leku brakuje informacji na temat interakcji z alkoholem, jednak powszechnie wiadomo, iż alkohol jest przeciwwskazany w trakcie leczenia grzybicy, gdyż może zaburzyć proces leczniczy.

Nystatyna wykazuje swoje działania przez 24-72 godziny od podania i tyle czasu najlepiej powstrzymywać się od spożywania alkoholu.

Pytania o interakcje między lekiem Nystatyna Teva a alkoholem pojawiały się w naszym projekcie pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-przyjeciu-nystatyny-mozna-pic-alkohol, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-spozywac-alkohol-przy-zazywaniu-nystatyny-teva.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty