Stosunek po usunięciu wodniaka jądra

Dzień dobry. 11 listopada przeszedłem zabieg wodniaka jądra metoda Winkelmanna. Rana bardzo dobrze się goiła, ból minął szybko więc 4 dnia po operacji zacząłem ostrożnie współżyć. Nie dostałem zaleceń od lekarza, żeby tego unikać. Na wypisie ze szpitala rownież nie ma takiej informacji. Przeczytałem w internecie, że należy się wstrzymać przez 2 tyg. Czuję się dobrze, rana tez się dobrze goi. Martwi mnie tylko mała ilość nasienia i twardsze jądro. Czy mogłem sobie zaszkodzić? proszę o informację.

Lek. Katarzyna Szymczak

Raczej Pan sobie nie zaszkodził. W razie pojawienia się bólu czy obrzęku sugeruję kontakt z lekarzem wykonującym zabieg.
Pozdrawiam