Stosunek w pierwszy dzień cyklu a ryzyko ciąży

Witam,
chciałam dowiedzieć się jakie są szanse na zajście w ciąże w moim przypadku? 3.12 przypadał mi pierwszy dzień cyklu, 11.12 rano (9 dzień cyklu) kochałam się z chłopakiem, wytrysk nastąpił 'wewnątrz'. zawsze mam regularne cykle 28 dniowe.
Za odpowiedź z góry dziękuję. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Użytkowniku!

Każda aktywna seksualnie para w wieku reprodukcyjnym powinna liczyć się z możliwością ciąży. Przy współżyciu bez zabezpieczenia prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) stanów ok. 25-30%.
Proponuję poczekać do terminu miesiączki i przeprowadzić test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy
Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl