Stosunek z prezerwatywą a możliwość ciąży

Witam! Prosiłbym o opinię w sprawie, która miała miejsce w sobotę około 1 w nocy. Kochaliśmy się z partnerką w prezerwatywie. W pewnym momencie gdy wyszła ze mnie zauważyliśmy, że w prezerwatywie znajduje się biały płyn. Nie poczułem wytrysku, więc czy to nasienie? Dodam, że tego wieczoru spożywałem alkohol. Ponadto prezerwatywa zsunęła się ok. 3 cm od prawidłowej pozycji. Penis był nadal we wzwodzie. Nie była pęknięta. Czy mamy powody do obaw? Co z 72 po? Ostatnia miesiączka 16.10, cykl 26 dni.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli prezerwatywa nie była uszkodzona, a tylko zsunęła się o 3 cm to skuteczność antykoncepcyjna wydaje się być zachowana. Nie ma powodów do niepokoju.