Stres a badania glukozy, insuliny i prolaktyny

Witam, mam zlecone badanie poziomu glukozy, insuliny, prolaktyny i 17 OH progesteronu. Mam je wykonać w ciągu 3-5 dnia cyklu. Aktualnie jestem po zapaleniu gardła i mam sesję, więc żyję w stresie i nie dosypiam. Czy sytuacja, w której jestem może wpłynąć na wyniki tych badań? Czy może lepiej poczekać do kolejnej miesiączki i wtedy je zrobić? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Stres i infekcja mogą zaburzyć wynik pomiaru, jednak nie w sposób niezwykle znaczący. Decyzja odnośnie terminu wykonania badania należy w tej sytuacji do Pani.