Struktura gruczołu jednorodna bez cech patologicznego unaczynienia

Gruczoł tarczycowy o wymiarach PP24x14x39mm PL21x13x38mm cieśń 2mm ,na granicy górnej i centralnej części płata prawego widoczna torbielka wielkości 7x5x7mm w górnej części płata lewego pojedyncze ognisko o obniżonej echogeniczności o wielkości 3x3x4,5mm w pozostałym zakresie struktura gruczołu jednorodna bez cech patologicznego unaczynienia TSH 1.37 P-ciala p/peroksydozie

Witam. Wymiary tarczycy są prawidłowe. Należy jednak zweryfikować charakter hipoechogenicznej zmiany i rozważyć wskazania do wykonania jej biopsji. Sugeruję kontakt z endokrynologiem.