Stwierdzone złamanie przynasady dalszej piszczeli lewej

Witam, Panie Doktorze syn miał stwierdzone złamanie przynasady dalszej piszczeli lewej...ma 5 lat. Miał założony gips do wysokości kolana(lekko poniżej ze względu na małą bolesność). Po kontrolnej wizycie i zdjęciu rtg czas noszenie gipsu został skrócony do trzech tygodni i 2 dni w sumie. Dziś jesteśmy po zdjęciu gipsu pierwszy dzień, zdjęcie wykazało dobry zrost ponoć...Dziś mały próbował stawiać pierwsze kroki, obciążyć tą lewą nogę...ale odczuwa ból..czy to normalne? Jak długo to potrwa?

Witam , mam za mało danych o pierwotnym uszkodzeniu oraz o stanie końcowym ,tj.po zdjęciu gipsu - nie potrafię więc powiedzieć nic autorytatywnie!!! Proszę omówic sprawę szczegółowo z lekarzem prowadzącym! z.żurawski