Szczelina przynasady dalszej kości piszczelowej prawej dochodząca do nasady, złamanie
Witam Moja 11 letnia córka złamała nogę w opisie RTG jest: szczelina przynasady dalszej kości piszczelowej prawej dochodzi do nasady, złamanie. Jaki opatrunek gipsowy tzn. jak długi powinien być założony? Córka ma unieruchomiona stopę do podudzia.

MĘŻCZYZNA, 46 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanych informacji jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Teoretycznie gips powinien bowiem obejmować także staw kolanowy. W niektórych przypadkach możliwe jest jednak założenie krótszego gipsu. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację z lekarzem, który zakładał gips.