Stwierdzono u mnie raka piersi. Obecnie oczekuję na biopsje węzła wartowniczego. Proszę o odpowiedź, czy przy takich wynikach histopatologii jestem na to zdana?

Wynik badania receptorów: ER: 90% komórek /2,TS 7/8 (pozytywny). PR: 90% komórek /3 TS 8/8 (pozytywny). HER-2: 0 (negatywny).

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przesłala Pani zaledwie wynik badania receptorów hormonalnych, na podstawie którego można stwierdzić, że istnieją przesłanki do zastosowania uzupełniającej hormonoterapii. Nie posiadam natomiast danych dotyczących Pani wieku, wielkości guza, stopnia złośliwości oraz rozpoznania histopatologicznego. Interpretacja i określenie ewentualnych dalszych kroków terapeutycznych jest w związku z tym, niestety, niemożliwa. Proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam serdecznie