Stymulator serca a przyjmowanie warfaryny

Witam. Jestem pacjentką kardiologiczną . Mam stymulator serca Jestem stale na lekach min. Eutyroxie również na lekach kardiol. w tym również na stałe Warfarynę. Nie jestem osobą otyłą. Ostatnio zrobiłam badanie insuliny i glukozy po obciążeniu 75g .Wyniki: glukoza na czczo 114,9mg/dl, po 1h- 219, po 2h-162,9mg/dl.Insulina 41,07Uu/ml /N 2,6-24,9/ po 1h-305,6 po 2h-285,1uU/ml. Czy Warfaryna nie nasili działania Metformaxu? Obawiam się że zbytnio spadnie mi poziom glukozy? Czy słusznie

Leczenie cukrzycy prowadzi się pod kontrolą pomiarów stężenia glukozy za pomocą glukometrów. Także nie ma się co zamartwiać, może Pani na początku stosowania leku badać często krew i mieć kontrolę nad sytuacją. Trzeba też pamiętać, że metformina nie powoduje niedocukrzeń, ponieważ nie obniża stężenia glukozy, tylko umożliwia normalizację wyników.