Sucha i napuchnięta skóra na policzkach

Witam mam problem z moją cerą otóż strasznie sie męczy i wygladam przez to nieestetycznie , gdy o kapieli wyjd to jest ona sucha lekko napuchnieta na polczkach i tagze napuchnete policzki pod oczami , mogłby mi ktś pomógl

Witam,
na podstawie tych informacji niewiele jestem w stanie pomóc. Proszę o więcej danych- czy skóra czerwieni się pod wpływem czynników atmosferycznych, jak reaguje na ciepło, wiatr, mróz? Czy suchość i opuchnięcie obserwuje Pan tylko po wyjściu z kąpieli?
Pozdrawiam