Sucha skóra na policzkach i brodzie u 7,5-miesięcznego dziecka

Witam od ok miesiaca mój synek ( 7,5 miesieczny ) ma sucha brodę i policzki. Policzki nie tak bardzo jak brodę ktorej skorka zamieniła sie prawie w twarda skorupke.Na policzkach sa malenkie ktosteczki w kolorze skory widoczne pod swiatlo .ani broda ani poliki nie sa czerwone.Maja normalny kolor i wyglada Nienajgorzej.Robia sie czerwone plamy na buzi gdy maluch sie zgrzeje . Smaruje tlustym alantanem, sudokremem, mascia nagietkowa i nic. Znajoma powiedziała ze moze byc to podraznienie od sliny ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, może to być także wynikiem alergii np pokarmowej czy zakażenia. Wskazana jest wizyta u lekarza pediatry. Pozdrawiam