Sucha skóra na policzkach u 4-miesięcznego dziecka

Moj 4 miesieczny synek ma bardzo sucha skore na policzkach i niedawno pojawily sie krostki czerwone.Na spacerach buzia blednie.Smaruje buzie kremem nivea na kazda pogode a w domu do nawilzenia linomag bobo a e.Po linomagu troche przechodzi ale musze bardzo czesto smarowac buzie.Dodam ze czesto lzawi mu lewe oczko i ze mamy kota w domu ale nie ma on styczności z dzieckiem.

Opisane przez Panią zmiany mogą być objawem alergii u synka. Konieczna jest wizyta u specjalisty, który zaleci odpowiednie emolienty, niezbędne do utrzymania prawidłowego płaszcza lipidowego skóry. Natłuszczanie i nawilżanie skóry jest bardzo ważnym elementem leczenia przy alergii. Ponieważ synek ma dopiero 4 miesiące lekarz zadecyduje, czy zastosowanie leczenia farmakologicznego zewnętrznego i/lub doustnego będzie konieczne. Testy potwierdzające istnienie alergii można będzie wykonać w badaniach krwi. Natomiast testy skórne są wiarygodne dopiero w 5-6 roku życia.

Witam,

Oczywiście może być to alergia, na kota lub coś innego. Jest do do konsultacji. Proszę jednocześnie spróbować nawilżyć powietrze i zamienić odkręcone kaloryfery na cieplejsze ubranie dla dziecka.

POzdrawiam