Problem z suchą skórą u 4-miesięcznego dziecka

Witam, moje dziecko ma 4mc. Od 2mc walczymy z bardzo sucha skórą u dziecka wręcz chropowatą. Skóra jest sucha i zaczerwieniona, ale tylko na twarzy, szyi, brzuchu i kończynach. Jeszcze bardziej się czerwieni w momencie aplikacji emolientu na skórę. W miejscu gdzie skórę zakrywa pampers oraz na plecach skóra jest zdrowa, gładka. Zdecydowanie gladsza jest również z tyłu nóg. Tak jakby dziecko było zarażone tylko z przodu. Stany zaostrzone znajdują się na zgieciach (za uszami, na łokciach, kolanach) tam pojawiają się również otwarte rany. Dziecko drapie się bez przerwy aż do krwi. Stosujemy różnego rodzaju emolienty, maści ze sterydami, nawilżamy powietrze, nic nie pomaga. Praktykowaliśmy również kąpiele lecznicze: w płatkach owsianych, siemieniu, krochmalu i nic. Dziecko karmie piersią, wyeliminowałam z diety największe alergeny: nabiał, wołowine, cielęcine, jajka, orzechy, czekoladę, sezam cytrusy. Jem zdrowo, warzywa, owoce, gotowane, duszone mieso, żadnych słodyczy ani kawy. Pije dużo wody mineralnej i często soki ale tylko 100% jabłko, mimo to dziecko ma cały czas gazy i często budzi się z płaczem bo brzuszek jest wzdety, podejrzewam że jest to jakaś alergia pokarmowa. Pomóżcie lekarze rozkładają ręce a dziecko cały czas cierpi, nie śpi po nocach budzi się nawet co 15 min drapiac się, a tym samym okaleczajac. Dostaliśmy pilne skierowanie do szpitala, ale w szpitalu na odzial dermatologiczny przyjmują dzieci dopiero od 3 roku, taką informację otrzymałam od Pani w rejestracji w rozmowie telefonicznej.

Dzień dobry można zwrócić również uwagę na proszek do prania, zastosować płukanie po umyciu odzież dziecka można wypłukać w wodzie zamiast w płynie do płukania tkanin.

Można po konsultacji z dermatologiem zastosować nanosrebro w sprayu.