Wysypka na skórze dziecka po kąpieli a uczulenie na chlor

Witam! Moje dziecko (21 miesięcy) dostaje dziwną wysypkę przez część lekarzy uznawane za łojotokowe a przez inną część atopowe zapalenie skóry. Metodą eliminacji razem z żoną doszliśmy do wniosku, że to kąpiel pogarsza stan. Wymiana mydła na hiperalergiczne, kąpanie w siemieniu itd. nie przyniosły rezultatu. Podejrzewamy, że to chlor. Czy gotowanie wody pozbywa choloru? Co zrobić jeżeli okaże się, że to chlor? Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam! Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa i często zdarza się, że po kąpieli jej stan pogarsza się, jest ona sucha, zaczerwieniona. Proponuję używać po kąpieli emolienty, które mają działanie kojące i przywracają prawidłowe nawilżenie skóry. Jeśli jednak zmiany są rozległe i nie ustępują po nawilżeniu, proszę udać się z dzieckiem do dermatologa.