Nasilenie ciemieniuchy u 4-miesięcznego dziecka

Dzień dobry, mój obecnie 4 miesięczny synek od dłuższego czasu zmaga się z ciemieniuchą. Od około miesiąca objawy się nasiliły. Oprócz klasycznej łuski główka jest czerwona i dziecko się bardzo drapie. Zauważyłam również że skóra jest mokra. Oprócz główki ma podrażnione(suche, czerwone) czółko i uszka. Suche zmiany ma również na rączkach i nóżkach które zaostrzają się po kąpieli. Główke smaruje oliwką aczkolwiek weług mnie to nic nie pomaga.

Michał Springer

Witam, takie zmiany mogą wskazywać na problem poważniejszy niż "ciemieniucha". Dziecko powinno być zbadane przez lekarza rodzinnego (oraz dermatologa i alergologa jeżeli lekarz uzna to za konieczne). Do pielęgnacji skóry poleca się emolienty zamiast oliwek. Pozdrawiam