Czerwone, swędzące plamki na ciele dziecka

Witam Mam problem bo moje dziecko ma jakieś uczulenie .... zaczyna sie od zaczerwienienia pozniej przechodzi w grudkę ktora bardzo swedzi, ona to drapie i ma to po rozdrapywane. Ma to na buzi i na nóżkach i raczkach. co to moze byc? wapno, alertek czy z zyrtek nie pomaga - tzn nadal to jest na ciele coreczki, jedynie plamki jasnieja i sa rozowe. Prosze o porade.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, dziecko powinien zobaczyć pediatra, opisywane zmiany mogą świadczyć o chorobie zakaźnej.