Jak można zadbać o skórę głowy?

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak można zadbać o skórę głowy jeżeli na takie zabiegi jak np olejowanie włosy reagują nadmiernym wypadaniem? Skóra głowy jest bardzo sucha przez co całe włosy są przesuszone i się puszą, nieestetycznie wyglądają. Lecz na każdą pomoc reagują wypadaniem. Czy można sobie z tym poradzić jakoś inaczej?

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
proszę wziąć pod uwagę, że efektów każdej kuracji pielęgnacyjnej bądź suplementacji należy oczekiwać dopiero po kilku tygodniach. Często pacjentki, nie widząc rezultatów po kilku dniach gotowe są zaniechać dalszej kuracji, a to błąd. Zasada "gorzej, aby było lepiej" sprawdza się zarówno w przypadku zabiegów kosmetycznych, szczególnie w walce z cerą trądzikową, jak i w przypadku kuracji zmniejszających wypadanie włosów.
Zalecam konsultację u trychologa (specjalista od włosów i skóry głowy).