Co stosować na suchą skórą głowy?

Mam pytanie czym mogę smarowac suchą skórę głowy biorę tabletki od lekarza i nadal jest skóra sucha we włosach jak śnieg się luszczy co mogę z tym zrobić bardzo proszę o pomoc

Witam serdecznie

Problem przesuszonej skóry głowy często jest mylony z łupieżem, ale tak naprawdę nie ma z nim wiele wspólnego. Przesuszona skóra głowy może być spowodowane reakcją alergiczną na preparaty myjące i stylizujące do włosów, np. pianki, żele, lakiery.
Na czas leczenia należałoby odstawić tego typu preparaty i zaopatrzyć się w preparaty nawilżające skórę głowy, takie jak maski, odżywki i ampułki. Środki te pomogą złagodzić podrażnienie i świąd nadmiernie przesuszonej skóry. Można tez spróbować naturalnych i łagodnych szamponów myjących.
Tu uwaga na skład kosmetyku!

Warto zwrócić uwagę na odpowiednią dietę i suplementację. Należy zwiększyć podaż kwasów omega, które występują, np. w olejach roślinnych (olej lniany, oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, itd.), rybach morskich (również w tranie), orzechach włoskich, zielonych warzywach.

serdecznie pozdrawiam

IJ

Witam Pana,

Sucha skóra na głowie może świadczyć np o:
- łojotokowym zapaleniu skóry
- łupieżu suchym
- problemach z tarczycą
- niedoborach pierwiastków, witamin.
Mam pytanie czy było przeprowadzane badanie kamerą skóry głowy? Czy zostały zlecone jakieś badania laboratoryjne? Jaka została stwierdzona przyczyna suchości skóry głowy?

Podaję maila bezpośrednio do Instytutu konsultacje@instytutadamowicz.pl abyśmy mogli prowadzić dalszą korespondencję i pomóc Panu.
Jeśli Panu wygodnie to też możemy komunikować się przez komunikator na Fb Instytut Adamowicz.
Tymczasem proszę zakupić w aptece szampon łagodny dla dzieci i zacząć stosować.

Pozdrawiam serdecznie:-)
Anna Adamowicz
www.instytutadamowicz.pl