Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog
46 poziom zaufania

Witam,
na wypadanie włosów może się składać wiele czynników, od braku w organizmie witamin i mikroelementów poprzez wahania hormonalne po stres włącznie. Proszę zwrócić u siebie uwagę na ten ostatni aspekt. Co miała Pani na myśli pisząc "pomimo badań"? Trudno mi ocenić sytuację nie wiedząc jakie wykonywała Pani badania oraz jaki był ich wynik. Radzę skonsultować te wyniki z trychologiem.
Istotna jest także jakość stosowanych przez Panią preparatów - zarówno suplementacji doustnej, jak i kosmetyków pielęgnacyjnych. W momencie, kiedy decydujemy się podjąć walkę z poważnym problemem dotyczącym skóry głowy zarówno szampon, jak i maska oczyszczająca do skóry głowy powinny być preparatami trychologicznymi. Podobnie suplementacja, powinna celować w pierwszej kolejności w brak konkretnej witaminy (np. zamiast suplementów na bazie skrzypu polnego - biotyna). Ważny jest prawidłowy poziom hormonów, szczególnie h.tarczycy oraz płciowych, aby można było wykluczyć łysienie androgenowe.
Proszę pamiętać o tym, że efekty kuracji nie pojawią się od razu, a zobaczy je Pani dopiero po kilku miesiącach.

0

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty