Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wypadające i suche włosy

Od kilku miesięcy wypadają mi włosy są suche puszace się widzę już przezedzenia na szczycie głowy. Stosowałam alpicort bez rezultatów . Przyjmuję leki hormonalne stwierdzono zespół Policystycznych jajników 4 miesiące nie widzę na razie rezultatów. Jakie badania wykonać gdzie się udać aby uratować włosy. ?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc - oparzenia słoneczne

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Skutecznym zabiegiem jest seria mezoterapii igłowej skóry głowy.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Witam
Zgadzam się z powyższymi odpowiedziami. Powinna Pani sprawdzić hormony tarczycy, morfologię , witaminę D3 oraz poziom żelaza i magazyny żelaza. Najskuteczniejsza terapia przy wypadaniu i osłabieniu włosów to mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym. Bardzo dobrze sprawdza się również terapia preparatem z peptydami Dr Cyj. Jednak podstawę stanowi wyrównanie zaburzeń hormonalnych i ewentualnych niedoborów żelaza.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy