Wypadające i suche włosy

Od kilku miesięcy wypadają mi włosy są suche puszace się widzę już przezedzenia na szczycie głowy. Stosowałam alpicort bez rezultatów . Przyjmuję leki hormonalne stwierdzono zespół Policystycznych jajników 4 miesiące nie widzę na razie rezultatów. Jakie badania wykonać gdzie się udać aby uratować włosy. ?

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Skutecznym zabiegiem jest seria mezoterapii igłowej skóry głowy.

Witam
Zgadzam się z powyższymi odpowiedziami. Powinna Pani sprawdzić hormony tarczycy, morfologię , witaminę D3 oraz poziom żelaza i magazyny żelaza. Najskuteczniejsza terapia przy wypadaniu i osłabieniu włosów to mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym. Bardzo dobrze sprawdza się również terapia preparatem z peptydami Dr Cyj. Jednak podstawę stanowi wyrównanie zaburzeń hormonalnych i ewentualnych niedoborów żelaza.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska