Czy mogę tracić włosy w związku z anemią?

Zdiagnozowano u mnie helicobacter pylori oraz anemię. Helicobacter leczyłam przez 10dni antybiotykiem po czym zaczęłam brać żelazo. Tracę mnóstwo włosów, mam na głowie już widoczne łyse miejsca. Nie stosuję na włosy żadnych kuracji chemicznych oraz termicznych, dbam o zdrowie włosów, od lat używam tej samej marki szamponu oraz odżywki. Czy mogę tracić włosy w związku z anemia? Czy przestaną one wypadac?

Jednak przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do endokrynologa, trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Najczęstszym zabiegiem przy wypadaniu włosów jest zastosowanie mezoterapii igłowej skóry głowy w serii.