Suchość oka i zaburzenia widzenia po zapaleniu

Pół roku temu chodziłam w soczewkach ale dostałam zapalenia i brałam krople i teraz chodze w okularach ale jak zakładam okulary i w nich chodze to czuję dyskomfort i suchość w oczach a mam duzą wadę i bardzo zle widzę. Czy to moze byc uczulenie na jakieś tworzywo w okularach?

Witam, nie, to jest suche oko lub uszkodzenie powierzchni oka/ nabłonka rogówki po soczewkach . Nalezy wyleczyć powierzchnię oka np. Thealoz Duo żel 3x PLo przez 3- tygodnie. + Vit. C do 1 grama / dobe. POzdrawiam