Suchość w gardle a zatkany nos po przeziębieniu

Dzień dobry. 6 dni temu lekko się przeziębiłem,katar i ból gardła bez gorączki. Ból gardła minął po 2 dniach po ssaniu pastylek Strepsils, katar właściwie też z tym,że jak wyjdę na powietrze przy zmianie temp. nos się zatyka. Kaszlu nie mam,gorączki też nie... Niepokoi mnie jednak suche gardło zwłaszcza nocą,które źle wpływa na jakośc snu,lekarz stwierdził,że antybiotyk nie jest konieczny, mam płyn Tymisal,dlaczego ono jest takie suche po katarze,czy to jest normalne i powinno ustapic?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.