Zatkany nos bez kataru po przeziębieniu

Witam. Mój problem jest następujący. Otóż zauważyłem, że od około 1-2 lat po każdym przeziębieniu męczę się z zatkanym nosem bez kataru, dokładniej z zatkanym nosem wręcz bez praktyczne żadnej wydzieliny. Około miesiąca temu byłem przeziębiony. Podczas przeziębienia mam zawsze katar z wydzieliną używam wtedy kropli do nosa Vicks. Lecz gdy już czuję sie dobrze katar znika a pozostaje zatkany nos bez kataru. I tak od około miesiąca używam codziennie kropli do nosa. Nie mam zadnych bólów głowy zwiazanych z zatokami. Proszę o pomoc - co to może być? Dlaczego mam zatkany nos bez kataru, mimo że już jestem po chorobie i wszystko powinno wrócić do normy? Przez to używam codziennie kropli do nosa bo bez nich nie jestem w stanie ani zasnąć ani normalnie funkcjonować. Czy jest coś, co mogę zrobić? Czy od kropli do nosa można się uzależnić? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Chusta lekarska - opatrywanie genitaliów

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć genitalia za pomocy trójkątnej chusty.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, wskazany jest kontakt z laryngologiem i wykluczenie przewlekłego zapalenia zatok, które nie musi powodować dolegliwości bólowych. Pod uwagę należy również wziąć alergie (często infekcje występują zimą, a pierwsze pyłki pojawiają się w powietrzu wczesną wiosną i stąd możliwość podejrzewania związku).

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy