Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Suchy i mokry kaszel u 2,5-letniego dziecka

Witam, moja 2,5 letnia córka od dwóch tygodni ma kaszel najpierw suchy teraz mokry do tego dochodzi katar (na szczęście coraz mniejszy ) 2 tygodnie temu lekarz ją osłuchał i stwierdził że to tylko zwykłe przeziębienie. Ja jednak wykonałam jej badanie krwi w kierunku krztuśca. Wyniki: IgM: 18,0 VE; IgA 5,8 (NORMY : ujemny <9, wątpliwy 9-11, dodatni >11VE ) DODAM TYLKO ZE CÓRKA PRZESZŁA WSZYSTKIE SZCZEPIENIA W TERMINIE TAKŻE DODATKOWE PŁATNE. Co może oznaczać ten wynik pozdrawiam
KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Zasady szczepień - co musisz wiedzieć?

Choć szczepienia są bardzo ważne dla zdrowia, to igła i strzykawka wywołują krzyk oraz płacz u każdego małego dziecka. Nie powinno to zniechęcać do poddawania szczepieniu swoich pociech. Każdy rodzic powinien dostosować się do podstawowych zasad przeprowadzenia szczepienia, które zostały zaprezentowane w materiale filmowym.

Witam!
W wyniku szczepienia przeciw krztuścowi nasz organizm wytwarza przeciwciała w klasie IgM i IgG. Z tego powodu u osób zaszczepionych trudno jednoznacznie rozstrzygnąć za pomocą jednego badania, czy do powstania przeciwciał doszło w wyniku szczepienia, czy też zakażenia. W tym celu wskazane jest powtórzenie badania za 3-5 tygodni, żeby zaobserwować, czy dojdzie do istotnego wzrostu miana przeciwciał (powyżej 4-krotny wzrost jest miarodajny).

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy