Suchy i mokry kaszel u 2,5-letniego dziecka

Witam, moja 2,5 letnia córka od dwóch tygodni ma kaszel najpierw suchy teraz mokry do tego dochodzi katar (na szczęście coraz mniejszy ) 2 tygodnie temu lekarz ją osłuchał i stwierdził że to tylko zwykłe przeziębienie. Ja jednak wykonałam jej badanie krwi w kierunku krztuśca. Wyniki: IgM: 18,0 VE; IgA 5,8 (NORMY : ujemny <9, wątpliwy 9-11, dodatni >11VE ) DODAM TYLKO ZE CÓRKA PRZESZŁA WSZYSTKIE SZCZEPIENIA W TERMINIE TAKŻE DODATKOWE PŁATNE. Co może oznaczać ten wynik pozdrawiam

Witam!
W wyniku szczepienia przeciw krztuścowi nasz organizm wytwarza przeciwciała w klasie IgM i IgG. Z tego powodu u osób zaszczepionych trudno jednoznacznie rozstrzygnąć za pomocą jednego badania, czy do powstania przeciwciał doszło w wyniku szczepienia, czy też zakażenia. W tym celu wskazane jest powtórzenie badania za 3-5 tygodni, żeby zaobserwować, czy dojdzie do istotnego wzrostu miana przeciwciał (powyżej 4-krotny wzrost jest miarodajny).