Interpretację badań krwi pod kątem krztuśca

Witam, proszę o interpretację badań krwi pod kątem krztuśca (IgA - < 2 lU/ml - wg normy laborat.-wynik ujemny; IgG - 57,95 U/ml - wg normy lab. wynik wątpliwy; IgM- 2,09 - wg normy lab. - wynik dodatni. IgE całkowite - 160.Córka ma 28 miesięcy, badana z powodu kaszlu trwającego ok.3 miesięcy. Inne diagnozy, które powstawały w trakcie leczenia to alergia, poinfekcyjna nadreaktywność oskrzeli. Leki przeciwalergiczne nie działały. Była szczepiona - ostatni raz na krztusiec w marcu 2016.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje powtórzyć badanie i udac sie do lekarza pediatry w celu ustalenia odpowiedniego postępowania leczniczego.

Powinni Państwo pokazać dziecko pediatrze i alergologowi/pulmonologowi . Powinien być wykonany rtg płuc jak najszybciej, oraz ponowne badania na krztusiec, morfologię z rozmaem crp, ob. wygląda na to iż jest to zakażenie krztuśćcowe . Czy w rodzinie bliższej i dalszej występuje alergia?? wtedy są konieczne badania ige swoiste panel wziewn i pokarmowy bardzo dokładne.