Co znaczy takie badanie w kierunku krztuśca?

Witam  Proszę o interpretację badania w kierunku krztuśca. IgG 57.3 IgM 7.5. Kaszlę od 8 tygodni kaszel obecnie ustępuje jednak był napadowy duszący z wymiotami. Mam 42 lata ostatnie szczepienie na krztusiec było ponad 30 lat temu. Osoby z rodziny również mają te same objawy.  Z góry dziękuję i pozdrawiam

Nie wiem jaką wartość odcięcia ma laboratorium dla wyników dodatnich w klasie IgM. Powyższe wyniki mogą wskazywać na krztusiec, jeśli nie - powinna Pani przyjąć dawkę szczepionki Boostrix.