Suchy i napadowy kaszel u 2-latka

Co może oznaczać suchy napadowy kaszel u dwulatka, który uaktywnia się najczęściej podczas snu czy to w dzień i w nocy? Jak można go załagodzić, by pomóc dziecku? Leki przeciwkaszlowe nie działają! To chyba sucha krtań? Dbamy o płyny, temp. w pomieszczeniu ok. 21 stopni, nawilżamy ręcznikami bez detergentów i pojemnikami na kaloryfer. Co mogę jeszcze zrobić? Dziecko nie ma kataru ani temp., od wrześnie chodzi do żłobka i miał infekcje kataralne i gardłowe,ale bez zaostrzeń.Co robić?

Witam! Leki przeciwkaszlowe nie są do końca dobrym rozwiązaniem gdyż działają jedynie na hamowanie odruchu, nie na samą przyczynę kaszlu. Nabłonek dróg oddechowych dzieci jest bardzo wrażliwy, w związku z czy suchy kaszel pojawia się w związku z podrażnieniem przez bardzo różne czynniki. Oprócz wymienionych zabiegów proszę dbać również o zdrową, zbilansowaną dietę dziecka i jak najczęściej przebywać z nim na świeżym powietrzu.