Jak załagodzić dokuczliwy atak suchego kaszlu u 2-latki?

witam! moja corka (ponad 2 latka) ma od 3 dni ospe, ma przy tym także katar i suchy kaszel, ktory najczęściej występuje podczas snu czyli zawsze pozycja leżąca (niestety często ją to wybudza ). Co powinnam jej podać ? lub jak załagodzić ten dokuczliwy atak suchego kaszlu???

Proszę dbać o odpowiednia wilgotność powietrza w domu, wietrzyć pomieszczenia, czyścić nos, ewentualnie zastosować krople do nosa (np.Nasivin) oraz leki przeciwkaszlowe przed snem odpowiednie do wieku.