Suchy kaszel i chrapanie u 6-latka

Dziecko 6 lat od 3 miesiecy ma suchy kaszel. Kaszel nie występuje często kilka razy w ciągu dnia, po zaśnięciu i czasami w nocy. Był 2-razy u lekarza osłuchowo jest czysty. Zapisane leki tj. Syrop prawoślazowy czy fosidol nie pomagają. Wyniki badania krwi z rozmazem oraz moczu są dobre. Czy przyczyną może być powiększony migdał gdyż dziecko strasznie chrapie i łapie bezdechy i śpi z otwartą buzią?

Opisywane objawy mogą mieć tło alergiczne. Na wstępie radzę wykluczyć produkty zbozowe, mleczne i cukry. Wskazane byłoby wykonanie testów nietolerancji pokarmowej np. Food Detective i testów alergicznych. Bezdech, chrapanie są zwykle objawami przewlekłego stanu zapalnego organizmu. Trzeba znaleźć ich przyczynę. ewentualny przerośnięty migdałek może być jedynie objawem. :Pozdrawiam