Suchy kaszel po usunięciu tarczycy

Dzień dobry. 02.04.2014r miałam usuniętą tarczycę. Od tego czasu mam sporadyczny suchy kaszel( 3-4 razy dziennie), czy to może być z tym związane czy problem jest po innej stronie np.laryngologiczny? Codziennie też jak rano wstaję czuję " ciągnięcie" rany, które po chwili przechodzi. Czy tak powinno być?. Dziękuję z góry za odpowiedź. Magdalena

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany kaszel teoretycznie może być konsekwencją strumektomii. Może mieć jednak także wiele innych przyczyn. By ustalić jego pochodzenie, proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią, zleci badania dodatkowe oraz pokieruje dalszym postępowaniem. A propos rany, uczucie ściągnięcia może się utrzymywać jakiś czas po zabiegu - proponuję smarować okolicę rany preparatem na blizny.