Uciążliwy kaszel a antybiotykoterapia

Dzień dobry! Proszę o poradę. Od 19.09.br. chodzę do lekarza rodzinnego. Na początku choroby bolało mnie gardło i męczył mnie kaszel, który był wręcz duszący. Pani doktor stwierdziła, że doszło do zapalenia oskrzeli i przypisała mi antybiotyk Xorimax 500, syrop Stodal oraz Gardimax. Stosowałam je do 24.09. Tego dnia znowu odwiedziłam Panią doktor. Przepisała mi ten sam antybiotyk i ACC optima. Brałam je do 27.09. Kaszel nadal się utrzymuje. 28.09.byłam na wieczorynce ale do dzisiaj kaszel dusi

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli kaszel się utrzymuje, proszę ponownie skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem. Być może konieczne będzie dalsze leczenie antybiotykiem z innej grupy.