Uporczywy kaszel u 38-latka

Od piątku Mam uporczywy kaszel.......zażywam syrop Herbapect........a teraz ACC Optima........Kaszel nie ustępuje a od trzech nocy nie daje spać co robić

Postępowanie zależy od charakteru kaszlu. Jeśli jest suchy i męczący to proponuję bardziej zdecydowany preparat - np. Acodin, dawkowanie zgodnie z ulotką (raczej wyższe możliwe dawki). W przypadku kaszlu mokrego (bulgoczącego, z odkrztuszaniem, flegmą) moze pomoc ACC ale przyjmowany w dzien do godz. 17:00 nie później bo nasili kaszel w nocy. Na noc mozna zażyć Acodin. Jeśli kaszel jest mokry lub nie ustąpi i lub dojdą inne objawy prosze zglosic sie do lekarza.