Swędząca i wysuszona skóra na całym ciele

starszy czlowiek bardzo sucha i swedzaca skora na calym ciele objawy wystepuja co kilka tygodni jak mozna temu zaradzic?czy sa w aptekach srodki lagodzace objawy?Bylam z ojcem u lekarza rodzinnego linomag dostal i nic wiecej
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Dlaczego warto mówić o opryszczce?

Być może świąd skóry spowodowany jest suchością skóry. Należy pić dużo wody , można zastosować kwas hialuronowy doustnie. Proponuję spróbować balsam Atoperal baby , który zawiera polidokanol substancję znieczulającą. Wskazane też jest wykonane badań w kierunku diagnostyki świądu.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0

Należy przyjmować odpowiednią ilość płynów, przeanalizować czy coś w żywieniu nie zostało wprowadzone nowego co może powodować świąd skóry, warto wykonać u alergologa testy i zgłosić się do dermatologa.

Na nawilżenie skóry polecam balsam z garniera czerwony i można wykonać również peeling ciała przed nałożeniem balsamu. Na świąd skóry dobra maścią jest również fenistil.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy